Dostępne materiały

Wyróżniamy kilka rodzajów bloczków tlenku cyrkonu, z których obecnie korzystamy w naszym laboratorium. W swojej ofercie posiadamy tlenek cyrkonu o różnym stopniu przezierności. Dzięki temu możemy idealnie dopasować rodzaj materiału do każdego dostarczonego przez Państwa przypadku.

Titanit bloczki wykonane z biokompatybilnego stopu tytanu przeznaczone do wykonawstwa min. belek i struktur, które licowane będą ceramiką. Bloczki RAW Abutment wykonane z wysokiej jakości stopu tytanu przeznaczone są do wykonawstwa łączników indywidualnych.

Podczas wykonawstwa wysoce estetycznych prac, jakimi są licówki, inaly’e, onlay’e i pojedyncze korony często korzystamy z bloczków dwukrzemianu litu. W przypadku prac tymczasowych długoczasowych naszym wyborem jest hybryda kompozyt-ceramika.

Jest jednym z najpopularniejszych stopów używanych we współczesnej protetyce stomatologicznej, cechuje się dobrą plastycznością, wysokim modułem sprężystości i odpornością na korozję. Bloczki Cocronit Superior używane są w głównej mierze do frezowania belek, podbudów i innych rozległych struktur, które następnie licowane są ceramiką.

Dysponujemy szerokim wachlarzem tworzyw stosowanych w wykonawstwie prac tymczasowych. W naszej ofercie znajdziesz bloczki wielowarstwowe materiału PMMA w różnych wariantach kolorystycznych zgodnych z kolornikiem VITA oraz bloczki przeznaczone do wykonawstwa prac przymiarkowych i prototypów prac Try-In.

Żywica Therapon Transpa została stworzona zwłaszcza do produkcji szyn nagryzowych, szyn ortodontycznych i szyn zgryzowych przy Bruksizmie oraz  jest odpowiednia do długoczasowego użytkowania w jamie ustnej pacjenta.