FAQ

1. Czym jest cyrkon?

Cyrkon (ZrSiO4) to minerał należący do grupy krzemianów, odkryty w roku 1789 przez M.H. Klaproth’a. Tlenek cyrkonu (ZrO2) jest związkiem pierwiastka występującego w przyrodzie i używany w protetyce od 10-15 lat. Jest on stabilizowany przed itr i wzbogacony glinem. Poddany testom wykazał niezwykle pozytywne właściwości takie jak: wysoka sztywność (> 1400 MPa*), twardość (1200 HV*) oraz model Weibull 15,84* (* Wartość Zirkonzahn ICE Zirconia Translucent).

2. Gdzie jest używany?

Oprócz wysokiej wytrzymałości cyrkon jest także całkowicie biokompatybilny. Właśnie ta cecha sprawia, iż wzrasta jego zastosowanie w medycynie (laryngologia, chirurgii: protezy palców i kości biodrowych oraz stomatologii: wypełnienia, korony, mosty, implanty). W przemyśle cyrkon jest wykorzystywany ponad 40 lat. Biały, naturalny kolor cyrkonu, umożliwia barwienie go na kolory zębiny a jego biotechnologiczne cechy dają możliwość produkcji wysokiej jakościowo i bardzo estetycznej rekonstrukcji zębów.

3. Czy możliwe jest wykonanie pracy pełnocyrkonowej?

Eksperci wśród techników dentystycznych są w stanie wykonać protezy, dotychczas bazujące na podbudowie z metalu, całkowicie z cyrkonu. Nawiązując do tego, Zirkonzahn opracował wysoko przezierny cyrkon Prettau® oraz technologię jego barwienia. Tak więc odpowiadając na zadane w tym punkcie pytanie: możemy wykonywać estetyczne pełno cyrkonowe prace.

4 Czy ruchome protezy dentystyczne są możliwe do wykonania?

Tak, jeżeli poszczególne prawa fizyki konstrukcji technicznej cyrkonu są brane pod uwagę wraz z mistrzowskim doświadczeniem i zasadami techniki dentystycznej.

5. Jak można porównać trwałość konstrukcji pełnocyrkonowych z tymi metalowymi, licowanymi porcelaną?

Jeśli konstrukcja cyrkonowa jest precyzyjnie i prawidłowo zaprojektowana oraz wykonana to nie występują żadne różnice w trwałości.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7